שירותים

הריון

בדיקות המבוצעות במהלך ההריון לאם ו/או לעובר.

פריון

בדיקות שמטרתן לברר האם יש גורמים היכולים להפריע לפריון כמו גם לתת מידע לגבי סיכויי הצלחה בתהליכי פריון

גינקולוגיה

פעולות ייעוצים במגוון תחומים בגינקולוגיה

בדיקות הריון

הריון

מעקב בהריון

ביקור שגרתי במהלך הריון בסיכון נמוך בו נבדקות תוצאות הבדיקות שמבוצעות, מבוצעת בדיקה לבריאות העובר ומבוצע ייעוץ לגבי בדיקות המשך.

הריון

קביעת גיל הריון

בדיקת אולטרה סאונד בשבוע 7-10 שנועדה לוודא את גיל ההריון. הבדיקה מבוצעת בגישה לדנית. 

הריון

שקיפות עורפית

בדיקת אולטרהסאונד לעובר שהיא בדיקת סקר לאיתור עוברים בסיכון לתסמונת דאון. הבדיקה מבוצעת בשבוע 11.5-13.5 בגישה בטנית או לדנית. מומלץ להגיע עם שלפוחית מלאה לבדיקה. בסוף הבדיקה מקבלים תוצאה עם הסיכון המחושב לתסמונת דאון לפי גיל המטופלת והשקיפות.

הריון

סקירה מוקדמת

בדיקת אולטרהסאונד לעובר במהלכה עובר הרופא על אברי העובר. מטרת הבדיקה לשלול סימנים לתסמונות ומומים בעובר כמו גם לבדוק את השליה וצוואר הרחם. הבדיקה מבוצעת בשבוע 14-17 בגישה לדנית ובטנית. בסיום הבדיקה הרופא מוסר את תוצאות הבדיקה והמלצות ומתקבל תיעוד וידאו ותמונות של הבדיקה. מאחר ולא כל האברים מפותחים מספיק על מנת לדמותם בשלב זה, מומלץ לבצע סקירה שניה.

הריון

מי שפיר

בדיקה להוצאת דגימת מי שפיר משק ההריון על מנת לבצע בדיקה גנטית על הדגימה. הפרוצדורה מבוצעת בבית חולים ולוקחת מספר דקות. במהלך הבדיקה הרופא מוודא שמחט השאיבה אינה קרובה לעובר. תוצאות הבדיקה לוקחות בין 3-6 שבועות אך ניתן לקבל חלק מהתוצאות מהר יותר.

הריון

סקירה מאוחרת

בדיקת אולטרהסאונד לעובר במהלכה עובר הרופא על אברי העובר. מטרת הבדיקה לשלול סימנים לתסמונות ומומים בעובר כמו גם לבדוק את השליה וצוואר הרחם. הבדיקה מבוצעת בשבוע 19-25 בגישה לדנית ובטנית. בסיום הבדיקה הרופא מוסר את תוצאות הבדיקה והמלצות ומתקבל תיעוד וידאו ותמונות של הבדיקה.

הריון

סקירה שלישית

בדיקת אולטרהסאונד לעובר במהלכה עובר הרופא על אברי העובר. מטרת הבדיקה לשלול סימנים לתסמונות ומומים בעובר כמו גם לוודא שהעובר צומח כראוי. הבדיקה מבוצעת בשבוע 30-34 בגישה לדנית ובטנית. בסיום הבדיקה הרופא מוסר את תוצאות הבדיקה והמלצות ומתקבל תיעוד וידאו ותמונות של הבדיקה.

הריון

הערכת צמיחה עוברית

בדיקת אולטרהסאונד במהלכה נבדק משקל העובר כמו גם סימנים לבריאותו (כגון תנועות) וכמות מי השפיר. הבדיקה מבוצעת בשב 30-34. בסוף הבדיקה מתקבלת תוצאה והמלצות להמשך.

בדיקות פריון

פריון

סונוהיסטרוגרפיה

היא בדיקת אולטרהסאונד להערכת חלל הרחם. במהלך הבדיקה מוחדר קטטר דק לצוואר הרחם דרכו מוזרק נוזל לחלל הרחם במקביל לבצוע אולטרהסאונד. הבדיקה יכולה למצוא גורמים לאי פריון כגון פוליפים ושרירינים. תשובה מתקבלת במקום על ידי הרופא בסיום הבדיקה.

פריון

תלת מימד לרחם

בדיקת אולטרהסאונד להערכת חלל הרחם למומים מולדים היכולים להשפיע על פריון והריון. הבדיקה מבוצעת בכל שלב למעט בווסת בגישה לדנית. בסיום הבדיקה הרופא נותן תמונה וסיכום הבדיקה.

פריון

אולטרהסאונד פריון מורחב

בדיקת אולטרהסאונד המבצעת הערכה כוללת של אברי האגן כחלק מברור אי פריון. הבדיקה כוללת אולטרהסאונד דו ותלת ממדי, סונוהיסטרוגרפיה וצילום חצוצרות (היפוסי).
הבדיקה מבוצעת בגישה לדנית ותוצאה מתקבלת לאחר הבדיקה על ידי הרופא.

פריון

צילום רחם באולטרהסאונד

בדיקת אולטרהסאונד להערכת מעבר נוזל בחצוצרות המשמשת ככלי בברור פריון. במהלך הבדיקה מוחדר קטטר דק לחלל הרחם, דרכו מוזרק חומר ניגוד מיוחד המאפשר דימות החצוצרות בעזרת האולטרהסאונד. הבדיקה מבוצעת בגישה לדנית. תשובה מתקבלת במקום על ידי הרופא בסיום הבדיקה.

גינקולוגיה

גינקולוגיה

הפסקת / שאיבת הריון בשליש הראשון

פרוצדורה במהלכה מסתיים הריון (בין אם תקין או בהחלטת וועדה להפסקת הריון) הפעולה יכולה להיות תרופתית או כירורגית לפי החלטת המטופלת.

גינקולוגיה

ייעוץ גינקולוגי

ייעוץ במגוון נושאים בגינקולוגיה כולל אמצעי מניעה, דלקות נרתיק, דימומים לא סדירים ועוד.

גינקולוגיה

הכנסת התקן תוך רחמי

פרוצדורה גינקולוגית פשוטה במהלך מחדיר הרופא לרחם התקן תוך רחמי למניעת הריון.

גינקולוגיה

הוצאת התקן תוך רחמי תחת אולטרה סאונד

הוצאת התקן תוך רחמי עם מכשיר מיוחד תוך כדי ביצוע אולטרהסאונד בנשים עם התקן שלא ניתן להוציאו בעזרת חוט ההוצאה.