כל המאמרים

פריון

אולטרהסאונד פריון (Fertility Ultrasound)

כשליש מבעיות הפריון הנשי יתגלו בחצוצרות ובחמישית ברחם. חלק מהגורמים ניתנים לתיקון וחלק יקבעו את מהלך הטיפול. לפיכך מקובל להעריך את הרחם והשחלות טרם התחלת טיפולי פריון.  
בעבר, הברור לרחם וחצוצרות בוצע בעזרת שלוש בדיקות הדמיה שונות: אולטרהסאונד, צילום רחם ברנטגן והיסטרוסקופיה. התקדמות בטכנולוגיית דימות על-קול או סונר (3D SIS,HDD HyFoSy) ואישור חומרי ניגוד חדשים (ExEm) לאולטרסאונד מאפשרת כיום בצוע הערכת פריון מלאה במרפאה ללא הרדמה ובאי נוחות מינימלית.

קרא עוד 👈
מערכות בריאות

ניהול ממוקד – ניהול לפי אילוצים, זמן תגובה וקיט מלא

מצגת ניהול לפי אילוצים שהצגתי בכנס מנהלי מרכזי בריאות האישה השנתי ביוני 2019. המצגת מתארת בקצרה את התאוריה של ניהול לפי אילוצים, תהליך שיפור זמני תגובה של טכנאית דם במרכז בריאות האישה לב תל אביב של שרותי בריאות כללית.

קרא עוד 👈
הריון

מי שפיר – דף מידע

בדף מידע תמצאו מידע על הבדיקה, מדוע, איך ומתי מבוצעת בדיקת מי שפיר. מידע נוסף כולל מה לעשות לפני, מה להביא עימך, מה את אמורה להרגיש לאחר הבדיקה, איך להתנהל לאחר הבדיקה, מתי מומלץ לפנות לבדיקה ומתי מתקבלות תוצאות.

קרא עוד 👈
הריון

מי שפיר – תבחינים

מי השפיר הם נוזל הממלא את שק ההיריון המכיל תאים עובריים. בדיקת מי השפיר דוגמת נוזל זה לאבחון מחלות וזיהומים בעובר. בבלוג אבחן מספר תבחינים שניתן לבצע מנוזל מי השפיר.

קרא עוד 👈
גינקולוגיה

החיסונים נגד נגיף הפפילומה האנושי –עבר הווה ועתיד (מאמרו של דר' סיגלר אפרים)

מאמר מאלף לגבי החיסון לסרטן צוואר הרחם מאת יו"ר החברה הישראלית לקולפוסקופיה ופתולוגיה של צוואר הרחם והעריה ומנהל שירות צוואר הרחם מחוז חיפה ומרכז רפואי כרמל – דר סיגלר אפרים

קרא עוד 👈
גינקולוגיה

הטיפול בקונדילומה

קונדילומה היא מחלה וירלית (הנגרמת על ידי וירוס) המועבר בעיקר במגע מיני. שיעור הנשאות של הוירוס באוכלוסיה גבוהה. ברב המקרים

קרא עוד 👈
הגעתם לסוף:) עוד מאמרים בדרך!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הפרטים נשלחו בהצלחה

Skip to content